Sunday, October 28, 2012

میخ احمدی نژاد


بی‌خود شلوغش نکنید، مـیــخ احـمدی‌نژاد با نارضایتی "رهـبر و آقا زاده‌اش" از نظام اسلامی بیرون نخواهد آمد ...!

زمزمه‌هایی در فضای مجازی پیچیده مبنی بر این که "آقا" از روند اوضاع به خصوص تمرد احمدی‌نژاد دلخور است. بخشی از این موضوع به نامه‌های مبادله شده میان احمدی نژاد و لاریجانی باز می‌گردد که ظاهرا به مذاق معظم له خوش نیامده است. اما آیا این نارضایتی می‌تواند زمینه حذف احمدی‌نژاد باشد؟
به نظر می‌رسد کاسه صبر سید علی خامنه‌ای مدت‌هاست لبریز شده از همان روزهایی که وزیر خارجه منصوب رهبری در سفرش به سنگال به شکل مفتضحانه‌ای از سوی رئیس دولت برکنار شده، عملی که به نوعی اعلام جنگ از سوی احمدی‌نژاد به رهبری بود. اصطکاک‌های متعددی طی ماه‌های اخیر میان رئیس دولت و رهبری وجود داشته است اما هنوز عکس العمل شدیدی از سوی سید علی خامنه‌ای دیده نشده است.
از سوی دیگر مجلسیان که به کرخی و هم‌سو بودن با سیاست‌های دولت شهره هستند، چند مرتبه‌ای شمشیر استیضاح از نیام کشیدند اما فرمان از بالا رسید که غلاف کنید و به چشم برهم زدنی مجلسیان اوضاع کشور را مثبت ارزیابی کرده و موضوع استیضاح را منتفی دانستند.
با کنار هم گذاشتن این پازل‌ها، حقیقتی عریان می‌شود که از آن می‌توان به عنوان برگ برنده احمدی‌نژاد نام برد. حقیقت این است که احمدی‌نژاد صفحه شطرنج سیاست ایران را به نحوی چیده که حذفش برای حاکمیت به خصوص رهبری بسیار پرهزینه خواهد بود. به همین دلیل است که احمدی نژاد با فراق بالا پا بروی تمام خطوط قرمزی می‌گذارد که یکی از آنها برای محو کردن "خاتمی" یا "هاشمی" کافی بود. بنابراین دلخوری رهبری و فرزندش نمی‌تواند عاملی برای حذف احمدی‌نژاد باشد که اگر می‌بود تا به حال صد مرتبه این اتفاق افتاده بود. احمدی‌نژاد به مثابه تف سربالا است که ناگزیر روی صورت کسی افتاده که روزی در ملاء عام اعلام کرد که نظرش به نظر احمدی‌نژاد نزدیک است. سید علی خامنه‌ای در 29 خرداد 88 روی اسبی شرط بندی کرد که بعدها یابو از آب درآمد یابویی که تنها هنرش تولید پشکل برای اطرافیانش بود.
حال سوال این است که احمدی‌نژاد چه در دست دارد که خاتمی و هاشمی ندارند؟ این سوالی است که گذشت زمان آن را آشکار خواهد کرد.

No comments:

Post a Comment